Recenzje - kryminały, thrillery

„Zaginiona” Lisa Gardner

zaginiona

  • Tytuł: Zaginiona
  • Autor: Lisa Gardner
  • Tłumaczenie: Katarzyna Petecka-Jurek
  • Wydawnictwo Sonia Draga 2007
  • Stron 399

Muszę się przyznać, że nie znałam do tej pory twórczości Pani Lisy Gardner i ogromnie żałuję. “Zaginiona” to jeden z lepszych kryminałów, jakie ostatnio przeczytałam. Co prawda jest to 5 tom cyklu “Quincy&Rainie” i w narracji książki często przewijały się wspomnienia z poprzednich części serii, ale nie przeszkadzało mi to zupełnie we wciągnięciu się w fabułę powieści. Książka porywa od pierwszych stron, napięcie rośnie i niesamowicie trudno jest się oderwać od losów Rainie i walczącego o jej życie Quincy’ego.

Quincy jest psychologiem kryminalnym i byłym pracownikiem FBI. Jego żona to była policjantka. Mają za sobą wiele niezwykle trudnych doświadczeń na co dzień pracując z najokrutniejszymi przestępcami i sprawcami najbardziej bestialskich morderstw. Wydaje się, że jedna ze spraw jest ponad siły Rainie, jest symboliczną kroplą, która przepełnia czarę. Zmagając się ze swoimi demonami, Rainie któregoś wieczora bierze samochód i jedzie na przejażdżkę, z której już nie wraca. Pusty samochód z pozostawioną torebką na siedzeniu pasażera sprawia, że miejscowa policja rozpoczyna  poszukiwania zaginionej kobiety. Śledztwo nabiera przyspieszenia, gdy do policyjnego dochodzenia dołącza zrozpaczony mąż, a na posterunek zaczynają przychodzić listy od porywacza.

Doskonale skonstruowani, bardzo realni bohaterowie, niesamowite napięcie w tle i do końca wielka niewiadoma – czy uda się wygrać  walkę z czasem… Świetny kryminał i z pewnością przeczytam kolejny autorstwa tej pisarki! 

zaginiona