Stosiki książek

Literatura azjatycka

literatura azjatycka

Cześć, kochani! 你好!

Jakiś czas mnie tutaj nie było, ale powolutku wracam i niniejszym donoszę Wam co się u mnie zmieniło 🙂

Otóż, dużo u mnie ostatnio w czytaniu literatury azjatyckiej w której kompletnie się zakochałam! Przyznam Wam się, że od kilku miesięcy odkrywam z dość dużą intensywnością kulturę kraju środka i jego sąsiadów. Ma to też związek z tym, że moim postanowieniem noworocznym było rozpoczęcie nauki nowego języka o którym zawsze marzyłam by go poznać, ale zawsze wydawał mi się zbyt trudny do opanowania. Domyślacie się o jakim języku mówię? Tak, od stycznia intensywnie uczę się chińskiego  中文 i mam niesamowitą z tego frajdę 🙂 Nie jest lekko, przyznaję, ale satysfakcja ogromna! A pisanie hanzi 汉字 czyli chińskich znaczków na prawdę relaksuje i niesamowicie wycisza.

Przechodząc już do tematu, chciałam Wam dzisiaj pokazać mój ostatni stosik zakupowy. Wszystkie te książki zamówiłam z wydawnictwa Tajfuny. Bardzo jestem ciekawa tych pozycji! Mao zabrała mi już mama, ale spokojnie, mam taką kolejkę do czytania, że ma czas na lekturę 🙂

Ja już niedługo napiszę Wam o niezwykłej książce, autorki pochodzącej z Korei, która właśnie jest ekranizowana. Mówię tu o „Pachinko” Min Jin Lee. Jest to saga o koreańskiej rodzinie, której przyszło żyć w bardzo ciężkich czasach.

Trzymajcie się cieplutko

Ania