Zapowiedzi

Niespodzianka od wydawnictwa Novae Res

jazda na rydwanie

Witajcie kochani!

Wczoraj dotarła do mnie przepiękna książka od wydawnictwa Novae Res. Jestem pod wielkim jej wrażeniem, bo książka ta ma prawie 900 stron, jest więc prawdziwą cegiełką i będzie cudowną lekturą na wiele jesiennych wieczorów. A opisana w niej historia zapowiada się niezwykle interesująco. Posłuchajcie proszę co pisze o niej wydawca:

” Rok 1938, Bydgoszcz. Osiemnastoletni Robert Meissner mieszka ze swoją zgorzkniałą matką, pragnąc w końcu rozpocząć samodzielne, dorosłe życie. Dzięki sąsiadce, pani Anieli, która zawsze ma dla niego czas i słowa otuchy, łatwiej jest mu radzić sobie z trudami codzienności. W końcu nadchodzi moment, na który długo czekał – powołanie do wojska otwiera Robertowi drzwi do nowych przygód, doświadczeń i podróży. Wojenna zawierucha rzuca go w różne części Europy, a zadania, jakie postawi przed nim los, będą niezmiernie wymagającym egzaminem jego dojrzałości.”

„Jazda na rydwanie to epicka, pełna napięcia i emocji powieść, w której wydarzenia historyczne przeplatają się z porywającymi wątkami miłosnymi, a odmalowane z pietyzmem realia życia czasów II wojny światowej pozwalają przenieść się do świata, którego już nie ma.” 

Prawda, że zapowiada się bardzo ciekawa lektura?! Już nie mogę się doczekać, kiedy usiądę w fotelu, otulona kocem, z kubkiem gorącej herbaty na stoliku obok i mruczącym kotem na kolanach – i książką w ręku – to będą cudowne jesienne wieczory 🙂