Wydarzenia

Warszawskie Targi Książki i moje zakupy

Warszawskie targi książki

Cześć, kochani!!!

Na Instagramie już Wam pisałam, że udało mi się w niedzielę pojechać na Warszawskie Targi Książki. To jakieś 300 km w jedną stronę, ale mój kochany mąż zgodził się mnie zawieźć i przywieźć, a że sam za takimi eventami nie przepada, czekał na mnie w samochodzie.

Na Targach spędziłam troszkę ponad dwie godziny. I tak jak fakt tylu cudownych książek na wyciągnięcie ręki był cudownie obezwładniający, tak przyznam Wam się, że maszerowanie w tłumie ludzi już takie miłe wcale nie było. Ludzi było zatrzęsienie – co z jednej strony też jest pozytywnym objawem, bo wszak dowodzi, że czytanie jest coraz bardziej w modzie i coraz więcej osób interesuje się dobrą literaturą. Z drugiej jednak strony, marsz w takim pochodzie, ciągłe popychania, szturchania, przydeptywania, potrącania – zupełnie nie celowe – już takie miłe nie były. Aby dostać się do interesującej mnie książki na półce, musiałam czekać, aż tłumek odejdzie, a wtedy ja wsunę się chyłkiem i sięgnę po upatrzoną pozycję. A nawet kiedy mi się to udało, dostawałam z łokcia od pana, który nad moją głową próbował czegoś dosięgnąć … ech, no nie było to fajne i chyba na przyszłość pozostanę przy zakupach w księgarni i internecie.

Przejdźmy jednak do konkretów, a więc co dokładnie kupiłam.

skarpa warszawskaWpadł mi w oko cykl powieści kryminalnych doskonałych polskich autorów. Wydała go Skarpa Warszawska – bardzo podoba mi się wizualnie grafika okładek, wszystko do siebie pasuje i te kolory od razu wprowadzają jakiś niepokój …  Nie mam wszystkich tomów, muszę sprawdzić co jeszcze mi brakuje i przypuszczam, że szybko uzupełnię kolekcję. Tymczasem zakupione 4 tomy to: „Kiedyś cię odnajdę” Małgorzaty Rogali, „Raz, dwa trzy…giniesz ty!” Alka Rogozińskiego, „Lista Lucyfera” Krzysztofa Bochusa oraz „Zabójczy pocisk” zbiór piętnastu opowiadań kryminalnych autorstwa polskich pisarzy.

Leonardo da VinciNa kolejne 3 książki od początku polowałam. „Leonardo da Vinci” napisany przez Waltera Isaacsona zapowiada się wspaniale. Autor wcześniej popełnił fenomenalną biografię Steva Jobsa, więc można wnioskować, że Leonardo nie będzie jakością odbiegał od tamtej historii. Wydawnictwo Insignis przepięknie książkę wydało – całą w bieli i złocie. Można się tylko zachwycać.

Kolejna książka o Leonardo da Vinci to „Miara człowieka” Marco Malvaldi’ego wydana przez znany mi dobrze Bukowy Las. To powieść z wartką akcją, fabularna, sensacyjna – podobno świetna! W roli głównej sam genialny malarz.

„Atlantycka konspiracja” Macieja Makarewicza porusza zaś tajemnicę legendarnego zakonu templariuszy. Ten thriller podobno trzyma w napięciu od pierwszych stron. Książkę wydało wydawnictwo Replika i trzeba przyznać, że prezentuje się ona świetnie.

księga M

„Księga M” Penga Shepherda to postapokaliptyczna historia fantasy i science fiction. Jestem jej bardzo ciekawa. Książkę opublikowało wydawnictwo Burda.

„Ćma” Jakuba Bielawskiego zapowiada się … przerażająco i niepokojąco. Nie miałabym nic przeciwko paru zarwanym nocom i gęsiej skórce podczas czytania … Za książkę z niesamowitą grafiką i w twardych okładkach odpowiada wydawnictwo vesper.

gliniany mostNa koniec najnowsza powieść autora przepięknej „Złodziejki książek” – „Gliniany most” Markusa Zusaka. Pierwsza książka jest rewelacyjna i ona stawia teraz twórczości Zusaka wysoką poprzeczkę, ale wierzę, że się nie zawiodę. „Gliniany most” jest cudownie wydany przez Naszą Księgarnię, w twardej okładce z delikatnym, atłasowym wykończeniem. Prawdziwa perełka!

kolorowanki dla dorosłychJuż po wyjściu ze stadionu narodowego, trafiłam na kilka stoisk z książkami na świeżym powietrzu. Tam kupiłam dwie kolorowanki dla dorosłych. Sama nie gustuję w tym sposobie relaksacji, ale moja mama uwielbia malować …

Podsumowując, to była niezwykła niedziela i udało mi się upolować kilka na prawdę interesujących książek. Pomimo męczących tłumów, mam nadzieję, że za rok będę znów na Targach.