Wydarzenia

Warszawskie Targi Książki

Dzisiaj muszę napisać o tym, o czym każdy miłośnik książek mówi i myśli. Chodzi mi tu o rozpoczynające się właśnie 9 Warszawskie Targi Książki na PGE Narodowy. Targi będą trwały 4 dni: 17-20 maja 2018. Od godziny 10 rano będzie można odwiedzić niemal 800 stoisk wydawniczych, które oferują nowości książkowe po okazyjnych cenach. Bycie na Targach to też możliwość spotkania swoich ulubionych pisarzy i twórców, zamienienia z nimi kilku słów i zdobycia dedykacji lub autografu.

Oprócz tego, w trakcie Targów zaplanowanych jest bardzo wiele atrakcji. Oprócz debat, konferencji i warsztatów, mamy też tu lekcje dla najmłodszych, konkursy i wystawy. Dużo będzie poświęcone tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości – wszak w tym roku obchodzimy 100 – letnią rocznicę tego wydarzenia. Utworzono też strefy tematyczne dotyczące literatury kryminalnej i fantastycznej.

Targi Książki w Warszawie to największe, międzynarodowe wydarzenie dotyczące literatury w Polsce. Z pewnością warto tam być … ja niestety w tym roku nie dałam rady zaklepać wolnego terminu, tak by dojechać do stolicy na czas. Żałuję ogromnie. Pozostaje mi mieć nadzieję, że nadrobię to w przyszłym roku.