Recenzje - kryminały, thrillery

„Nieobecna” Sheena Kamal – recenzja

  • Tytuł: Nieobecna
  • Autor: Sheena Kamal
  • Tłumaczenie: Jakub Sosnowski
  • Wyd. HarperCollins 2017
  • Stron: 351

Sheena Kamal – autorka bestsellerowego kryminału pt. „Nieobecna” ukończyła nauki polityczne na Uniwersytecie w Toronto. Książka ta jest jej literackim debiutem. Sheena mieszka w Vancouver i tam też rozpoczyna się akcja powieści.

Bohaterką książki jest Nora, kobieta, która pracuje w biurze detektywistycznym i zawodowo zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób. Jej przeszłość skrywa wiele tajemnic,a ona sama jest niezwykle skrytą, zamknietą w sobie osobą, która stara się być jak najmniej widoczna dla otoczenia. Jeden telefon sprawia, że bohaterka musi zmierzyć się ze swoją mroczną historią. Piąta rano, dzwoni Everett Walsh – to on przed 15-tu laty adoptował córkę Nory. Teraz Bonnie – zbuntowana nastolatka, zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a Everett postanowił odnaleźć biologiczną matkę dziewczyny z nadzieją, że ta wie dokąd udała się córka. Everett prosi Norę o spotkanie i tak zaczyna się porywający, dramatyczny ciąg zdarzeń, który doprowadzi do walki na śmierć i życie. Bohaterka nie raz wpada w kłopoty, z których często wychodzi mocno poraniona, jednak robi wszystko by uratować swoją córkę.

Książkę czyta się jednym tchem. Jest niesamowicie wciągająca i trzymająca w napięciu. Akcja dynamicznie się zmienia, postacie są bardzo wyraziste, a autorka potrafi wywołać w czytelniku silne emocje. Poruszony jest tu też problem wykluczenia społecznego, alkoholizmu i samotności.

Doskonała powieść kryminalna – polecam.

Zapraszam na wysłuchanie recenzji oraz fragmentu powieści Sheeny Kamal.