Wydarzenia

Mariusz Zielke – walka o powieść czy metoda autopromocji?

zielke

Mariusz Zielke to znana postać w dziedzinie polskiej literatury. Doskonały dziennikarz śledczy, autor powieści sensacyjno-kryminalnych. Ostatnio zaskoczył swoich czytelników publikując najnowszą książkę w internecie. Powód, dla którego to zrobił, jest zdumiewający.

Otóż pisanie powieści zlecił mu pewien biznesmen, który zgodził się, by wątek z jego osobistego życia został wpleciony w fabułę. Po ukończeniu przez Mariusza Zielke pisania, biznesmen ten zaczął mieć obawy i wątpliwości, czy aby na pewno chce, żeby powieść została opublikowana. Autor otrzymał do podpisania umowę, według której książka ma zostać wydana w okresie 50 najbliższych lat. Oznacza to, że przez 50 lat książka może nie być oddana do druku.

Mariusz Zielke nie zgodził się na takie warunki i powołując się na swoje prawa autorskie, opublikował powieść w sieci. Sprawa trafiła do sądu, a pisarz przygotowuje się do obrony swojego stanowiska przed rozprawą.

Co więcej, Mariusz Zielke przypuszcza, że tak nagła i niespodziewana zmiana zdania biznesmena w kwestii publikacji książki, najpewniej wynika z nacisków „pewnych osób” dla których treść książki wydaje się niewygodna. Jak sam Mariusz Zielke pisze:

Jeśli moje podejrzenia są słuszne, mam prawdopodobnie do czynienia z najgroźniejszymi ludźmi w Polsce, zamieszanymi w najpoważniejsze przestępstwa. Podkreślam, że niesłusznie obawiają się publikacji powieści, bo nie ma tam żadnych wskazań na ich prawdziwą działalność. Powieść jest całkowicie fikcyjna.

Czytelnicy w napięciu czekają na dalszy rozwój sytuacji. Coraz częściej jednak pojawiają się głosy, że cała ta historia, to wyszukana metoda promocji najnowszej książki. Jaka jest prawda? Myślę, że niedługo się przekonamy…

Więcej znajdziecie TUTAJ – na oficjalnym fanpagu pisarza.