Recenzje - powieści obyczajowe

„Poszukiwany Colin Firth” Mia March – recenzja

fotblog1a

  • Tytuł: Poszukiwany Colin Firth
  • Autor: Mia March
  • Tłumaczenie: Hanna Kulczycka
  • Wyd. Świat Książki 2015
  • Stron: 415

Cześć kochani!!! Opowiem wam dzisiaj o książce pięknej, ciepłej, pełnej słońca i szumu morskich fal. O książce w której Colin Firth – znany filmowy aktor –  jest dla 3 bohaterek ucieleśnieniem męskiego ideału. Marzą, by jak w filmach z jego udziałem, przeżyć romantyczną, pełną uniesień miłość. Życie jednak nie jest bajką, stawia przed każdą z kobiet trudne wyzwania i przynosi ciężkie chwile. Wszystko jednak dąży do szczęśliwego zakończenia.

Akcja powieści pt. ” Poszukiwany Colin Firth” rozgrywa się w małej nadmorskiej miejscowości Boothbay Harbor. To właśnie tam przecinają się losy 3 kobiet, a najbliższe dni mają być przełomowym czasem w ich życiu. Pełnym emcji, wzruszeń, ale też poważnych decyzji i zmian.

fotblog2

22-letnia Bea Crane miesiąc wcześniej dowiedziała się, że będąc niemowlęciem została adoptowana. Wszystkie ślady do jej biologicznej matki prowadzą właśnie tu, do Boothbay Harbor. Dziewczyna za wszelką cenę chcę odnaleźć matkę i dowiedzieć się czegoś o swojej prawdziwej rodzinie i okolicznościach podjęcia decyzji o oddaniu jej do adopcji.

Gemma Hendricks ma 29 lat i jest dziennikarką. Praca jest dla niej pasją i daje jej spełnienie. Gdy niespodziewanie zostaje zwolniona, czuje, że traci grunt pod nogami. Sprawy nie ułatwia nadopiekuńczy mąż, który chciałby wyprowadzić się z centrum miasta na przedmieścia i powiększyć rodzinę, a Gemmę widziałby jako wychowującą dzieci matkę, zajmującą się tylko domem i niczym innym. Małżeństwo zaczyna przeżywać kryzys i Gemma z ulgą wyjeżdża nad morze na wesele przyjaciółki. Tydzień pobytu przedłuża się do trzech, a ona ze zdumieniem odkrywa, że jest w ciąży. Przeżywa masę rozterek, czy będzie dobrą matką i czy pogodzi życie rodzinne z pracą zawodową.

fotblog3

Veronika Russo to 38-letnia, atrakcyjna kobieta, która posiada pewien niezwykły talent. Piecze specjalne ciasta, które leczą duszę. Jej tarty noszą oryginalne nazwy, np. ‚Pokochaj’, ‚Uwierz w siebie’ czy ‚Wyrzuć z pamięci’. Oprócz tego, że wypieki są przepyszne i popularne w całym Boothbay Harbor, klienci zarzekają się, że zjedzenie odpowiedniej tarty na prawdę przynosi ukojenie i pomaga poradzić sobie z problemami. Veronika Russo skrywa też pewną tajemnicę z przeszłości, która ma związek ze wspomnianą tu już wcześniej Beą.

fotblog4

Tego lata do Boothbay Harbor przyjeżdża też ekipa filmowa i wszyscy mieszkańcy, a zwłaszcza płeć piękna, zaczynają oczekiwać na aktora grającego główną rolę – Colina Firtha. Przystojny aktor zachwyca nie tylko swoją urodą, ale też dobrymi manierami, elegancją i wyjątkową kurtuazją wobec kobiet. Do jego wielbicielek należą również nasze 3 bohaterki i choć na każdą wzmiankę o aktorze reagują przyspieszonym biciem serca, życie pokazuje im, że prawdziwa miłość czai się tuż za rogiem. Zamiast wypatrywać oczy za niedościgłym ideałem, czasem warto rozejrzeć się wokół siebie.

Książka Mii March jest cudowną, pogodną, lekką lekturą, idealną na letnie, wakacyjne wieczory. Zalicza się z pewnością do gatunku literatury kobiecej i gwarantuje mile spędzony przy jej czytaniu czas.

Zapraszam Was do wysłuchania recenzji oraz fragmentu książki pt. „Poszukiwany Colin Firth” z którego dowiecie się co nieco o magicznym działaniu ciast.