Recenzje - kryminały, thrillery

„Karuzela samobójczyń” Sharon Bolton – recenzja

fotblog1

  • Tytuł: Karuzela samobójczyń
  • Autor: Sharon Bolton
  • Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
  • Wyd. Amber 2016
  • Stron: 412

Sharon Bolton, brytyjska autorka kryminałów psychologicznych, jest wysoko oceniana nie tylko w swoim kraju, ale i w osiemnastu innych, gdzie wydano już jej książki. Za całokształt swojej twórczości w 2014 roku otrzymała nagrodę Stowarzyszenia Pisarzy Kryminałów. Jedna z jej powieści została sfilmowana i pokazana w 2016 roku na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

fotblog2

Akcja omawianej dzisiaj przeze mnie książki rozgrywa się na uniwersytecie w Cambridge. Społecznością akademicką wstrząsa niespotykana dotąd liczba samobójstw okrutnych i makabrycznych. Psychiatra uniwersytecki dr Evi Oliver próbuje dociec przyczyn tych dramatycznych wydarzeń. Nie potrafi jednak rozszyfrować co jest powodem wszystkich samobójstw. Sama zaś Evi czuje się na każdym kroku obserwowana i prześladowana. Nawet w jej własnym domu pojawiają się napisy „Widzę Cię” co Evi zupełnie wyprowadza z równowagi (w sumie trudno jej się dziwić).

fotblog3

W takim oto momencie na plan wkracza agentka Lacey Flint, która postanawia rozwiązać sytuację i dociec przyczyn tajemniczych samobójstw, a z pomocą Evi Oliver odnaleźć ich ‚drugie dno’. Po wielu perypetiach, czasami mrożących krew w żyłach, agentka Lacey Flint rozwiązuje całą intrygę.

fotblog4

Przyznam Wam się, że chwilami przy czytaniu towarzyszył mi prawdziwy dreszcz emocji, dlatego książkę polecam i zapraszam do jej lektury. Agentka lacey Flint jest bardzo sympatyczną postacią. Podobnie Jak Evi Oliver. Wraz z czytaniem fabuła coraz bardziej komplikuje się, a podejrzewany przeze mnie od początku osobnik, okazuje się całkowicie niewinny.

Za książkę bardzo dziękuję księgarni internetowej Ravelo.pl

Książkę „Karuzela samobójczyń” można zakupić TUTAJ.

Zapraszam na wysłuchanie recenzji oraz fragmentu książki Sharon Bolton pt. „Karuzela samobójczyń”.