Recenzje - romanse

„Zapach lawendy” N. Harrington, L. Graham, A. Browning – recenzja

  • fotblog1
  • Tytuł: Zapach lawendy
  • Autor: N. Harrington, L. Graham, A. Browning
  • Wyd. Harper Collins 2016
  • Stron: 415

Cześć!!! Zabieram was dzisiaj do słonecznej Francji.  Przeniesiemy się tam wraz z książką pt. „Zapach lawendy”. Składa się ona z trzech opowiadań w których miłość gra główną rolę. Uczucie to wystawione jest na wiele prób i musi pokonać wiele przeciwności, jednak zawsze wygrywa.

Wszystkie opowiadania łączy miejsce akcji, czyli południowa Francja. Książka przepełniona jest więc słońcem, zapachem kwiatów i śpiewem ptaków. W tak romantycznej scenerii rodzą się namiętności i wybuchają płomienne romanse.

fotblog2

Pierwsze opowiadanie nosi tytuł „Słoneczne lato” i opisuje historię poznania się Elli i Sebastiena. Ona to młoda wdowa, która szuka bezpiecznego miejsca do życia dla siebie i swojego małego synka. On to klasyczny biznesmen, który koncentruje się wyłącznie na rozwijaniu swojej firmy. Tłem ich spotkania jest stara posiadłość leżąca w przepięknej Langwedocji. Ogród pełen zapachu róż, brzęczenia pszczół, treli ptaków i szumu niedaleko płynącej rzeki … i ich dwoje. Czy Elli uda się przypomnieć Sebastienowi, że poza pracą liczy się coś więcej? Jakie tajemnice skrywa strych rezydencji i czy oboje będą mieli dość odwagi by sobie zaufać?

fotblog3

Kolejne opowiadanie, czyli „Miodowy miesiąc w Prowansji” wbrew oczekiwaniom wcale nie opisuje idylli młodych małżonków. Billie wychodzi za mąż za swojego szefa Aleksieja, którego kocha całym sercem. Okazuje się jednak, że świeżo upieczony małżonek jest zimnym despotą, który oczekuje od dziewczyny całkowitego podporządkowania. Gdy wychodzą na jaw tajemnice skrywane przez Billie, Aleksiej traci do niej kompletnie zaufanie. Czy i w tym wypadku uczucie zwycięży i skruszy mur, który wybudował wokół siebie Aleksiej?

fotblog4

Trzecie opowiadanie ma tytuł „Na południu Francji”. Jego początek nie zapowiada wcale nadchodzącej katastrofy. Sofie i Lucas kochają się bezgranicznie. W ich szczęście wkracza jednak psychopatyczny prześladowca. Dziewczyna ucieka, a gdy po latach jej ukochany ją odnajduje, wydaje się, że uczucia nie da się na nowo odbudować. Czy aby na pewno?

Książka „Zapach lawendy” to doskonała lektura na lato. Lekka, przyjemna, bardzo łatwa w czytaniu. Reprezentuje tzw. literaturę kobiecą. Wręcz kipi od emocji, ale prawdziwej miłości nic nie jest w stanie pokonać. Idealna książka dla wszystkich amatorów romansów i skomplikowanych historii miłosnych, które jednak zawsze kończą się happy-endem.

fotblog5

Zapraszam Was teraz do wysłuchania fragmentu opowiadania „Słoneczne lato” z książki „Zapach lawendy”. Ellie mówi o swoich oczekiwaniach i wątpliwościach związanych z uczuciem, jakie łączy ją i Sebastiena.