Recenzje - kryminały, thrillery

„Naśladowca” Erica Spindler – recenzja

fotblog1

  • Tytuł: Naśladowca
  • Autor: Erica Spindler
  • Wyd. HarperCollins 2016
  • Stron 476

Erica Spindler, jedna z najchętniej czytanych amerykańskich pisarek, od dziecka marzyła o tym, by zostać malarką. I jak to zwykle bywa, przypadek wystarczył by jej talent skręcił w stronę pisania książek, które jedna po drugiej stawały się bestsellerami. Spod jej pióra wychodzą świetne kryminały, które nigdy nie rozczarowują czytelnika. Erica Spindler napisała ich kilkanaście i żadna z czytanych mnie nie zawiodła.

fotblog2

W książce pt. „Naśladowca” autorka opisuje niewielkie miasteczko w którym giną tragicznie trzy małe dziewczynki, w tym samym wieku i o podobnej urodzie. Śledztwo prowadzą dwie panie porucznik, nawiasem mówiąc, nie czujące do siebie sympatii. Młoda Mary Catherine Riggio, zwana M.C. oraz Kitt Lundgren, nieco starsza detektyw, na którą zwaliły się wszystkie nieszczęścia tego świata. Młoda M.C. chce udowodnić, że sama poradzi sobie ze śledztwem i niepotrzebna jej pomoc starszej koleżanki. Dla detektyw Lundgren zaś rozwiązanie zagadki kryminalnej i odkrycie kto jest mordercą dziewczynek, staje się sprawą życiową i sprawdzianem, że jednak coś potrafi.

fotblog3

Obydwie bohaterki, z biegiem śledztwa, zaczynają rozumieć, że nawzajem są sobie potrzebne i w pojedynkę nie rozwiążą zawikłanej sprawy. Jak zwykle Erika Spindler jest tu niezawodna. Stopniowanie napięcia, zaskakujące zwroty akcji, nie do przewidzenia finał.

Obie bohaterki wzbudzają moją ogromną sympatię. Młodszej współczuję kolejnego, nieudanego związku. Starszej, tej fury nieszczęść, które na nią spadły. Silny charakter obydwu pozwala na to, że wychodzą cało z każdej opresji.

Książka, moim zdaniem, bardzo warta polecenia.

fotblog4

Zapraszam was teraz na wysłuchanie recenzji oraz fragmentu książki Erici Spindler pt. „Naśladowca” w którym Kitt ma pewne przemyślenia na temat porucznik Riggio.