Stosiki książek

Warszawskie Targi Książki – zakupy

wtkMoi kochani, pisałam już o Warszawskich Targach Książki. Byłam, zobaczyłam i co nieco kupiłam 🙂 Pochwalę się Wam, co z Warszawy przywiozę do domu.

  1. „Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4” – niezwykła i zaskakująca książka – po poczytania recenzji w internecie, nabrałam na nią ogromnej ochoty.
  2. „Kupiec wenecki – Shylock się nazywam”  Howarda Jacobsona – to druga książka wydana w ramach projektu Szekspir, o którym więcej znajdziecie TUTAJ. Mam nadzieję, że z czasem skompletuję całą serię, a na Jo Nesbo czekam z największą ciekawością.
  3. „Maleńka Dorrit” Charles Dickens – przepiękna klasyka cudownie wydana … już nie mogę się doczekać!
  4. „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes – nad tą pozycją chwilę się zastanawiałam przed zakupem. W necie same superlatywy, ale po tym, jak nabyłam „Ugly Love”, które też zdobyło tyle zachwytów, a mnie kompletnie rozczarowało, wahałam się przed kolejnym love story. Jednak ciekawość zwyciężyła…
  5. „Biel – notatki z Afryki” Marcina Kydryńskiego – najwspanialsza perełka, jaką udało mi się zdobyć. Uwielbiam książki Marcina Kydryńskiego. „Chwila przed zmierzchem” zawładnęła moim sercem kompletnie. „Biel” natomiast już wiem, że jest prawdziwym skarbem, jeszcze przed czytaniem. Zawiera tak piękne, wręcz czarodziejskie zdjęcia, że nie sposób się od nich oderwać. Już dla nich samych warto mieć tę książkę.