Recenzje - kryminały, thrillery

„Nic oprócz strachu” Magdaleny Knedler – recenzja

fotblog1

  • Tytuł: Nic oprócz strachu
  • Autor: Magdalena Knedler
  • Wyd. Poznańskie Czwarta Strona 2016
  • Stron: 534

Cześć! Dzisiaj, razem z Magdaleną Knedler zabieram Was do Szwecji, a dokładnie do miasta Ystad. To właśnie tam rozwiązywał swoje zagadki kryminalne komisarz Wallander w książkach autorstwa Mankella.

Tym razem bohaterką powieści jest policjantka, Anna Lindholm. Z pochodzenia Polka, w Szwecji najpierw zamieszkała, a później wyszła za mąż. W pracy odnosi sukcesy i jest bardzo cenioną policjantką. Udaje jej się wytropić i aresztować seryjnego mordercę o pseudonimie Narcyz. Jej życie prywatne również układa się szczęśliwie. Ta dobra passa zostaje jednak gwałtownie i dramatycznie przerwana…

fotblog2

W wyniku wypadku samochodowego, mąż Anny – Vidar, przestaje chodzić. Szybko udaje się ustalić, że wypadek był spowodowany przez kogoś celowo. Małżeństwo Lindholmów przeżywa kryzys. Wzajemne żale i pretensje niszczą łączące ich uczucie. Anna czuje się obserwowana. Żyje w ciągłym poczuciu niepokoju i zagrożenia. Niespodziewanie dowiaduje się, że Narcyz został w więzieniu otruty, a potem ktoś pod jej drzwiami zostawia ciasto naszpikowane arszenikiem. Na domiar wszystkiego policjantka zaczyna otrzymywać tajemnicze listy od anonimowego nadawcy…

fotblog3

Intryga kryminalna rozwija się w bardzo szybkim tempie. napięcie trzyma do ostatnich stron. Rozwiązanie zagadki i wyjaśnienie morderstw jest zaskakujące, ale im bliżej końca książki, tym więcej wskazówek, a poszczególne elementy historii zaczynają łączyć się w całość jak puzzle.

Magdalena Knedler stworzyła doskonały kryminał. Jest w nim wszystko co lubię, czyli sympatyczna i błyskotliwa bohaterka, misternie zaplanowana zbrodnia, stan napięcia i zagrożenia trzymający aż do ostatnich stron i zaskakujące zakończenie. Postacie są głębokie, pełnowymiarowe, doskonale zarysowane, a wątki obyczajowe mocno rozbudowane. Fabuła opisana jest żywo i realistycznie. Za podobnie skonstruowane książki cenię sobie ogromnie Camillę Lackberg. Magdalena Knedler okazuje się jej godną polską pisarką.

fotblog4

Cieszę się ogromnie, że „Nic oprócz strachu” to pierwszy tom planowanej trylogii z komisarz Anną Lindholm w roli głównej. Z wielką przyjemnością będę śledzić jej dalsze losy i zmagania z kolejnymi zagadkami kryminalnymi.

Zapraszam Was teraz do wysłuchania recenzji i fragmentu książki Magdaleny Knedler pt. „Nic oprócz strachu”.

Za książkę dziękuję księgarni Ravelo.pl

Powieść Magdaleny Knedler można kupić TUTAJ