Recenzje - kryminały, thrillery

„Nic oprócz strachu” Magdaleny Knedler – recenzja

fotblog1

  • Tytuł: Nic oprócz strachu
  • Autor:
  • Wyd. Poznańskie Czwarta Strona 2016
  • Stron: 534

Cześć! Dzisiaj, razem z Magdaleną Knedler zabieram Was do Szwecji, a dokładnie do miasta Ystad. To właśnie tam rozwiązywał swoje zagadki kryminalne komisarz Wallander w książkach autorstwa Mankella.

Tym razem bohaterką powieści jest policjantka, Anna Lindholm. Z pochodzenia Polka, w Szwecji najpierw zamieszkała, a później wyszła za mąż. W pracy odnosi sukcesy i jest bardzo cenioną policjantką. Udaje jej się wytropić i aresztować seryjnego mordercę o pseudonimie Narcyz. Jej życie prywatne również układa się szczęśliwie. Ta dobra passa zostaje jednak gwałtownie i dramatycznie przerwana…

fotblog2

W wyniku wypadku samochodowego, mąż Anny – Vidar, przestaje chodzić. Szybko udaje się ustalić, że wypadek był spowodowany przez kogoś celowo. Małżeństwo Lindholmów przeżywa kryzys. Wzajemne żale i pretensje niszczą łączące ich uczucie. Anna czuje się obserwowana. Żyje w ciągłym poczuciu niepokoju i zagrożenia. Niespodziewanie dowiaduje się, że Narcyz został w więzieniu otruty, a potem ktoś pod jej drzwiami zostawia ciasto naszpikowane arszenikiem. Na domiar wszystkiego policjantka zaczyna otrzymywać tajemnicze listy od anonimowego nadawcy…

fotblog3

Intryga kryminalna rozwija się w bardzo szybkim tempie. napięcie trzyma do ostatnich stron. Rozwiązanie zagadki i wyjaśnienie morderstw jest zaskakujące, ale im bliżej końca książki, tym więcej wskazówek, a poszczególne elementy historii zaczynają łączyć się w całość jak puzzle.

Magdalena Knedler stworzyła doskonały kryminał. Jest w nim wszystko co lubię, czyli sympatyczna i błyskotliwa bohaterka, misternie zaplanowana zbrodnia, stan napięcia i zagrożenia trzymający aż do ostatnich stron i zaskakujące zakończenie. Postacie są głębokie, pełnowymiarowe, doskonale zarysowane, a wątki obyczajowe mocno rozbudowane. Fabuła opisana jest żywo i realistycznie. Za podobnie skonstruowane książki cenię sobie ogromnie Camillę Lackberg. Magdalena Knedler okazuje się jej godną polską pisarką.

fotblog4

Cieszę się ogromnie, że „Nic oprócz strachu” to pierwszy tom planowanej trylogii z komisarz Anną Lindholm w roli głównej. Z wielką przyjemnością będę śledzić jej dalsze losy i zmagania z kolejnymi zagadkami kryminalnymi.

Zapraszam Was teraz do wysłuchania recenzji i fragmentu książki Magdaleny Knedler pt. „Nic oprócz strachu”.

Za książkę dziękuję księgarni Ravelo.pl

Powieść Magdaleny Knedler można kupić TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *