Recenzje - kryminały, thrillery

„Wołanie grobu” Simon Beckett – recenzja książki

Wołanie grobu

  • Simon Beckett
  • „Wołanie grobu”
  • Wyd. Amber 2011
  • Stron 346

Cześć! dzisiaj chciałabym Wam przedstawić książkę z gatunku powieści kryminalnych. Trzyma w napięciu do ostatniej strony i jest zdecydowanie warta przeczytania.

Bohaterem książki jest David Hunter – antropolog sądowy, który przyjeżdża na miejsce gdzie okrutny morderca pochował swoje ofiary. Zadaniem Huntera jest odnalezienie ich grobów i zbadanie zwłok.

Na początku książki wszystko jest oczywiste. natomiast z każdą kolejną stroną, przestaje być takie oczywiste i już nie wiadomo, kto tak na prawdę jest ofiarą, a kto mordercą. Atmosfera zdecydowanie gęstnieje.

Książkę czyta się jednym tchem, trudno się od niej oderwać. napisana jest bardzo obrazowo. Przerzucając kolejne strony, odnosi się wrażenie oglądania filmu, sceny i postacie dosłownie wychodzą z książki.

Simon Beckett napisał całą serię książek w których David Hunter jest bohaterem. Oprócz „Wołania grobu” znajdziemy tu „Szepty zmarłych”, „Zapisane w kościach”,”Chemia śmierci” i „Rany kamieni”.

Autor jest brytyjskim dziennikarzem i pisarzem. Zbierając informacje do artykułu, trafił do Ośrodka Badań Antropologicznych. Zdobyta tam wiedza zainspirowała go do napisania serii książek o Davidzie Hunterze.

Polecam Wam serdecznie te pozycje i zapraszam do wysłuchania recenzji oraz prologu z książki „Wołanie grobu” Simona Becketta.