Wydarzenia

Jo Nesbo w Polsce!

nesbo

Dla wszystkich miłośników kryminałów kwiecień zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. To właśnie w tym miesiącu po raz drugi Polskę odwiedzi Jo Nesbo – słynny norweski powieści kryminalnych, laureat wielu literackich nagród i wyróżnień. Na świecie sprzedano ponad 27 milionów jego książek, które przetłumaczona na ponad 50 języków.

Obecnie przyjeżdża na zaproszenie Europejskiej Stolicy Kultury i Wydawnictwa Dolnośląskiego. Jego wizyta uświetni też mianowanie Wrocławia na Światową Stolicę UNESCO. Ten tytuł miasto z chlubą będzie nosiło przez najbliższy rok.

Przyjazd Jo Nesbo wiąże się również z Projektem Szekspir. Brytyjskie wydawnictwo Hogarth Press, chcąc uhonorować 400-setną rocznicę śmierci Williama Szekspira, zaproponowało grupie wybitnych pisarzy, stworzenie powieści inspirowanych dziełami wielkiego dramaturga. I tak już w przyszłym roku zostanie wydana kolejna książka Jo Nesbo, której fabuła bazować będzie na historii Makbeta.

Wracając do spotkania z mistrzem kryminałów, odbędzie się ono 23-ego kwietnia we wrocławskim Teatrze Capitol o godzinie 13. Prowadzone będzie w 3 językach: norweskim, angielskim i polskim. Później Nesbo zarezerwował czas dla czytelników oraz będzie podpisywał egzemplarze swoich książek.

Jeżeli nie uda Wam się jednak dostać na spotkanie z pisarzem – sprawdziłam, że wejściówki już zostały wyprzedane – całość wydarzenia będzie można obejrzeć na lubimyczytać.pl, gdzie zaplanowana jest transmisja na żywo.

Teraz pozostaje tylko czekać na 23 kwietnia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *