Wydarzenia

Jo Nesbo w Polsce!

nesbo

Dla wszystkich miłośników kryminałów kwiecień zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. To właśnie w tym miesiącu po raz drugi Polskę odwiedzi Jo Nesbo – słynny norweski autor powieści kryminalnych, laureat wielu literackich nagród i wyróżnień. Na świecie sprzedano ponad 27 milionów jego książek, które przetłumaczona na ponad 50 języków.

Obecnie pisarz przyjeżdża na zaproszenie Europejskiej Stolicy Kultury i Wydawnictwa Dolnośląskiego. Jego wizyta uświetni też mianowanie Wrocławia na Światową Stolicę Książki UNESCO. Ten tytuł miasto z chlubą będzie nosiło przez najbliższy rok.

Przyjazd Jo Nesbo wiąże się również z Projektem Szekspir. Brytyjskie wydawnictwo Hogarth Press, chcąc uhonorować 400-setną rocznicę śmierci Williama Szekspira, zaproponowało grupie wybitnych pisarzy, stworzenie powieści inspirowanych dziełami wielkiego dramaturga. I tak już w przyszłym roku zostanie wydana kolejna książka Jo Nesbo, której fabuła bazować będzie na historii Makbeta.

Wracając do spotkania z mistrzem kryminałów, odbędzie się ono 23-ego kwietnia we wrocławskim Teatrze Capitol o godzinie 13. Prowadzone będzie w 3 językach: norweskim, angielskim i polskim. Później Nesbo zarezerwował czas dla czytelników oraz będzie podpisywał egzemplarze swoich książek.

Jeżeli nie uda Wam się jednak dostać na spotkanie z pisarzem – sprawdziłam, że wejściówki już zostały wyprzedane – całość wydarzenia będzie można obejrzeć na lubimyczytać.pl, gdzie zaplanowana jest transmisja na żywo.

Teraz pozostaje tylko czekać na 23 kwietnia…