Wydarzenia

Gazeta Wyborcza – Gazetą Pisarzy

gaz

23 kwietnia jest wyjątkowym dniem w roku. To właśnie wtedy obchodzimy Światowy Dzień Książki. Jednocześnie Wrocław będzie świętował otrzymanie tytułu Światowej Stolicy Książki UNESCO.  W mieście odbędzie się z tej okazji wiele imprez kulturalnych. Jednym z głośniejszych wydarzeń będzie spotkanie z Jo Nesbo, który na specjalne zaproszenie odwiedzi Wrocław i spotka się z czytelnikami.

To jednak nie koniec atrakcji. Tego dnia Gazeta Wyborcza zmieni się w Gazetę Pisarzy. Cały numer zostanie przygotowany przez znakomitych, nie tylko polskich autorów popularnych książek. To oni wybiorą tematy i zredagują artykuły. Pewne jest, że w numerze pojawi się obszerny wywiad z Jo Nesbo – norweskim mistrzem kryminałów.

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę doczekać się tego niecodziennego, weekendowego wydania Gazety Wyborczej. Ktoś w redakcji wpadł na genialny pomysł powierzając na chwilę dziennik osobom dla których pisanie jest sensem życia. Bardzo ciekawym doświadczeniem będzie spojrzeć na świat ich oczyma …