Ekranizacje

„Dziewczyna z pociągu” już niedługo w kinach

cats

Cześć kochani! Dzisiaj wpis nieco inny niż zwykle i pierwszy z kategorii ekranizacje. O książce Pauli Hawkins „Dziewczyna z pociągu” pisałam Wam już TUTAJ. Bardzo mi się ona podobała, aż do ostatnich stron trzymała w napięciu i uważam, że jest to świetny thriller. Tym bardziej ucieszyłam się, gdy znalazłam informację o wykupieniu praw do sfilmowania tej powieści.

Film oparty na fabule książki ma mieć swoją premierę 7 października. W główną bohaterkę – Rachel Watson – wcieli się angielska aktorka Emily Blunt. Mogliśmy ją zobaczyć np. w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”, gdzie zagrała u boku Meryl Streep, ale też występowała w serialu „Boudica” czy thrillerze „Modliszka”.

fotblog1

Przyznam się, że internet aż kipi od kontrowersji na temat wyboru aktorki do roli pierwszoplanowej. Wszak Rachel według Pauli Hawkins walczyła z nadwagą, była uzależniona od alkoholu, co również odbijało się na jej wyglądzie. Poza tym nie dbała o siebie… Emily Blunt natomiast, nie ma co ukrywać, jest piękną, młodą kobietą. Dla wielu czytelników taka Rachel jest dużym zaskoczeniem. Ciekawostką jest fakt, że wiele osób wyobrażało sobie główną bohaterkę podobną do piosenkarki Adele…

Co do pozostałych postaci, obsada prezentuje się następująco:

Megan – Haley Bennett

Girl on a Train, The

Scott – Luke Evans

fotblog5

Tom – Justin Theroux

Girl on a Train, The

Anna – Rebecca Ferguson

Girl on a Train, The

A oto zwiastun filmu dostępny już w internecie. Zapowiada się bardzo obiecująco!